سرمایه‌گذاری فیس‌بوک برای تولید هدست‌های واقعیت مجازی

۹۵/۷/۱۹ دوشنبه - تعداد بازدید : 4479

فیس‌بوک که روزگاری تنها به عنوان یک شبکه اجتماعی شناخته می‌شد، پس از خرید شرکت Oculus سازنده هدست‌های واقعیت مجازی قصد سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری دیگری هم در این زمینه دارد..

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس‌بوک در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان Occulus Connect 3 در سن خوزه آمریکا در پنج شنبه هفته گذشته شرح داد که بخش عمده این مبلغ صرف تهیه محتوای جدید کاربردی برای استفاده کاربران هدست‌های واقعیت مجازی می‌شود.

فیس‌بوک قبلا هم ۲۵۰ میلیون دلار در زمینه تهیه محتوا برای این هدست‌ها سرمایه‌گذاری کرده بود و می‌گوید هدف اصلی آن گسترش سریع استفاده از هدست‌های مذکور است، زیرا اگر محتوای مناسبی برای هدست‌های واقعیت مجازی وجود نداشته باشد، مردم به خرید این محصولات گران‌قیمت علاقه‌ای نشان نمی‌دهند.

زاکربرگ در این مورد گفته است: ما باید نرم‌افزارهایی بسازیم که طرز فکر ما و شیوه پردازش جهان در ذهنمان را از طریق این دستگاه‌ها نشان دهد.

او همچنین نمونه اولیه یک هدست بی‌سیم Oculus Rift را در این نشست در معرض دید علاقمندان قرار داده است که بدون نیاز به اتصال به رایانه یا گوشی هوشمند عمل می کند و در عمل یک رایانه شخصی قدرتمند با قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی جذاب محسوب می‌شود.

این هدست از یک دوربین برای موقعیت یابی مکانی کاربر خود استفاده می‌کند و البته هنوز تا تکمیل آن راه درازی در پیش است. اما فیس‌بوک مدعی است دقت این هدست در حد یک میلی‌متر است و لذا می‌توان از آن برای بازی، اجرای برنامه‌های حرفه‌ای و غیره استفاده کرد.

.::. به مطلبی که خواندید لطفاً امتیاز بدهید :

 امتیاز ۴/۸۳ از ۵ توسط ۳ نفر

نظرات خود را اشتراک بگذارید:(500)